Benefity používání vířivky

Lidé se po staletí koupali v teplé vodě, aby se uvolnili. Dnes vám majitelé vířivek potvrdí, jak pobyt ve vířivce uklidňuje a jak pomáhá v obnovení fyzické i psychické pohody. Lékařské studie ukazují také další účinky. Dlouhodobé používání vířivky například snižuje krevní tlak.

Ve skutečnosti skoro každý logicky chápe, že vířivka pomáhá relaxovat. Ale ne každý měl možnost ten úžasný pocit klidu a uvolnění po pobytu ve vířivce zažít.

Přidání relaxace ve vířivce do každodenního odpočinkového rituálu přispívá k celkovému fyzickému i duševnímu zdraví. Čím dříve s tímto druhem relaxace začnete, tím více výhod získáte! Když ponoříte své tělo do teplé vody, udržujete svaly pružné. Pokud jsou vaše svaly pružné, můžete se ohnout a pohybovat. Pokud se můžete ohýbat a pohybovat, můžete dělat to, co máte rádi mnohem déle.

 

Kromě hlubokého pocitu uvolnění, který získáte v době strávené ve vířivce, získáte také klidný a osvěžující spánek. Když jste ponoření v teplé vodě vířivky, zvyšuje se teplota vašeho těla a tím se zlepšuje krevní oběh. Když pak vířivku opustíte, teplota uvnitř vašeho těla se pomalu snižuje, což signalizuje tělu, že je čas jít spát.

 

Podle poznatků Arthritis Foundation je čas strávený ve vířivce užitečný  pro zmírnění projevů artritidy. Teplá voda zvyšuje teplotu těla, zlepšuje krevní oběh a vztlak vody snižuje tlak na klouby a svaly, čímž podporuje lepší pohyblivost. Při použití trysek masáž teplou vodou uvolňuje svaly, vazy a šlachy a stimuluje tvorbu endorfinů – přirozených látek pro potlačení pocitu bolesti.

Doporučení Arthritis Foundation o spojitosti artritidy a pobytu ve vířivce je takové, že „Pravidelné používání vířivky udržuje klouby v pohybu. Obnovuje a uchovává jejich sílu a pružnost, a tak je chrání před dalšími poškozeními“.

 

Lékaři doporučují teplo k podpoře krevního oběhu a tím pádem pomoci při hojení. Čas strávený v teplé vodě, zejména pokud je podpořen masáží tryskami, pomáhá zvyšovat oběh krve, takže krev může tělu lépe dodávat látky, které napomáhají regeneraci buněk a tkání. Podle učebnice „Komplexní vodní terapie“ lékařů Bruce Beckera a Andrew Colea, „Může vést ponoření do teplé vody k rychlejšímu a dlouhodobějšímu zotavení. Teplá voda je prostředím, které je méně náchylné způsobit bolest a je dokonce příjemné. Tím je jedinečným léčebným prostředím“.

Nacenění malých i velkých realizací ZDARMA

Chcete si užít dokonalou relaxaci ve své vlastní sauně či vířivce? Vyplňte formulář a otevřete si cestu k vlastní oáze klidu a pohody.