Realizace

Kvalitní kombinovaná sauna s obkladem stěn dřevinou severského smrku

V této kombinované sauně jsme použili topidlo SentioTec pro finský suchý způsob saunování při vysokých teplotách s možností polévání saunových kamenů.

Použité infrazářiče jsou voděodolné a proto mohou být instalovány v kombinaci s topidlem vyvíjejícím páru a vysoké teploty.

Stěny této kombinované sauny jsou obloženy dřevinou severského smrku.

Infrausauna je vybavena exkluzivními širokospektrálními infrazářiči Sentiotec VITAE. Infrazáření má následující spectrum: krátké IR-A 24 %, střední IR-B 55 % a dlouhé IR-C 21 %.

Tyto infrazářiče jsou vhodné k léčebným a terapeutickým účelům právě díky vysokému procentu zastoupení krátkovlnných A-infrapaprsků. Tyto špičkové širokospektrální infrazářiče fungují okamžitě bez nahřívání s maximálním výkonem. Oranžová barva jejich záření navozuje pocit pohody.

Širokospektrální infrazářiče Sentiotec zajistí důkladné prohřátí tkání, kloubů a svalů. Prohřívání probíhá do hloubky těla a dochází tak k výborné regeneraci svalů, šlach a kloubů a k uvolnění namožených a ztuhlých částí těla. Infrasauna je vhodná nejen pro lidi po úrazech a s problémy s pohybovým aparátem. Každý infrazářič je vybaven ochranným krytem proti popálení. K prohřívání dochází při teplotě 50 – 55°C. Díky nižší teplotě je organismus minimálně zatěžován.

Ergonomické opěrky zad a hlavy SentioTec Prestige, s pohyblivými částmi, které se nastavují podle zakřivení lidského těla, zajišťují velmi pohodlné sezení přímo před infrazářičem.

Realizace 2023, Praha

Fotogalerie:

Fotogalerie:

Finská sauna s designovým podsvícením opěrek zad

Stěny sauny jsou obloženy dřevinou kartáčované thermoolše. Lavice a opěrky zad jsme vyrobili z thermoosiky.

Jedinečnou atmosféru dodává této finské sauně designové podsvícení opěrek zad.

Vytápění a ovládání sauny včetně saunových doplňků je řešeno prémiovou technologií švédského výrobce Tylo.

Realizace 2023, Hradec Králové

Luxusní finská sauna s prosklenou čelní stěnou

Stěny této sauny jsou obloženy dřevinou kanadského červeného cedru. Lavice je vyrobena z dřeviny Abachi s LED podsvícením opěrky zad.

V této krásné sauně jsme použili designové topidlo SentioTec Concept R mini.

Sauna je vybavena dvěma reproduktory. Přehrávání hudby zajištuje Bluetooth sound modul SentioTec.

Celá sauna je vytápěná a ovládaná pomoci rakouské technologie SentioTec.

Realizace 2023, Orlické hory

Fotogalerie:

Fotogalerie:

Finská CEDR sauna Olomouc

Stěny této luxusní finské sauny jsme obložili dřevinou červeného kanadského cedru. Lavice a interiérové vybavení je provedeno taktéž z cedru. Opěrky zad lze dle nálady osvítit různými barvami.

Celá realizace byla pečlivě vedena dle návrhu architekta. Investor se rozhodl pro prémiové topidlo německého výrobce EOS model EuroMax s nerezovou miskou na vonné esence a bylinky.

Realizace 2022, Olomouc

Exkluzivní venkovní Finská sauna s možností vlhkého bio provozu zakomponovaná do komplexního wellnes zázemí

Obklad stěn je zhotoven dřevinou kartáčovaného thermosmrku.

Interiérové vybavení sauny je provedeno z dřeviny červeného kanadského cedru, s umístěním lavic ve dvou výškových úrovních a podsvícením opěrek zad LED páskem k navození relaxační atmosféry v sauně.

Specialitou této sauny je použití velkoplošného materiálu řady Saunabord Stone v dekoru přírodního kamene galaxy black rakouského výrobce J. Grabner, která je u této realizace umístěna na stěne za topidlem a osvětlena třemi bodovými svítidly se speciálními optickými vlákny, kde zdrojem světla je optický projektor.

Nadstandartní výbavou této sauny je osazení BLUETOOTH sound modulu od rakouského výrobce SENTIOTEC se skrytými rezonančními reproduktory.

Vytápění sauny je řešeno pomocí špičkového a designového topidla německého výrobce EOS řady S-line, modelem Mythos S45 black edition Vapor. Místo klasických saunových kamenů jsou použity speciální broušené kamenné kostky EOS CUBIUS BLACK. Regulace je řešena designovým skleněným panelem EOS Emos style opět v černé barvě.

Realizace 2022, Hradec Králové

venkovní Finská sauna

Fotogalerie:

Fotogalerie:

Nádherná venkovní dřevostavba s luxusní finskou saunou

Vnější obklad stěn stavby proveden dřevinou modřín, profil Rhombus s provětrávanou fasádou. 

Luxusní finská sauna vytápěná designovým topidlem Tulikivi, model Kuura 2. Řídící jednotka Sentiotec Professional D2 byla doplněna o BlueTooth sound modul a dva kvalitní saunové reproduktory. Obklad stěn sauny je tvořen dřevinou kanadského červeného cedru. Lavice je vyrobena z Abachi.

Realizace 2022, okres Benešov

Designová luxusní venkovní bio sauna s topidlem EOS Herkules S25 Vapor black a odpočívárnou

Byli jsme požádáni o zhotovení návrhu dřevostavby se saunou.

Následně byl pověřen architekt pro zhotovení studie a vizualizace. Umístění dřevostavby se saunou a odpočívárnou bylo šetrně zakomponováno mezi vzrostlé stromy na pozemku investora. 

Vnější plášť stavby je proveden obkladem Cembrit,

střecha z folie Fatrafol.

Specialitou této bio sauny jsou velkoplošné prosklené plochy z relax prostoru i ze sauny.

Námi dodávané ovládání saunových kamen s výparníkem umožňuje volbu režimu bio sauny nebo režimu finské sauny, jednoduchým přepnutím na ovládacím panelu nebo pomocí mobilní aplikace.

Půdorysné uspořádání interiéru sauny a relax prostoru vyzývá k ochlazení v zabudované kádi.

K dispozici je sprchový kout i WC s umyvadlem.

Luxusní interiér odpočívárny je obložený dřevinou cedru.

Na podlaze v sauně a odpočívárně je vybudovaná keramická dlažba s podlahovým vytápěním. Na stěně v odpočívárně je umístěn elektrický přímotop. Luxusní pojetí zpracování odpočívárny podtrhuje špičková audio sestava Bose.

Realizace 2022, Příbram 

Fotogalerie:

Fotogalerie:

Designová finská sauna v prostoru fitness

Kvalitní a krásná designová sauna od AndersKafka s.r.o. působí v prostoru domácího fitness jako klenot, který Vás dokáže zahřát!

Obklad stěn v sauně je proveden dřevinou thermo osiky, lavice je vyrobena z dřeviny Abachi. Sauna je vybavena nerezovým topidlem Harvia The Wall s regulací ovládaní Harvia Xenio s WiFi modulem pro možnost dálkového zapnutí telefonem.

Realizace 2022, Plzeň

Finská sauna realizovaná v Jizerských Horách

Obklad stěn je tvořen dřevinou severského smrku, lavice je vyrobena z Abachi. Tato sauna je vybavená topidlem od finského výrobce Harvia. Byl zde použit kvalitní a léty ověřený model nerezového saunového topidla The Wall o výkonu 8kW s jednoduchým ovládáním na plášti topidla přímo v sauně.

Realizace 2022, Jizerské hory

Fotogalerie:

Fotogalerie:

Interiérová finská sauna realizována v rakouském horském středisku Schladming

Obklad stěn sauny v provedení kartáčované thermo olše, s prosklenou čelní stěnou sauny, s  bezpečnostním kaleným sklem v odstínu bronz.

Interiérové vybavení sauny je tvořeno dřevinou Abachi.

Sauna je vybavena designovým LED podsvícením. 

K vytápění sauny bylo použito  topidlo finského výrobce Harvia  s léty proveřeným  modelem The Wall a s nástěnným ovládáním Harvia Xenio.

Realizace 2022, Schladming, Rakousko

Kvalitná finská sauna s technologií vytápění a ovládání sauny EOS made in Germany

Obklad stěn sauny je proveden dřevinou severského smrku.

 Interiérové vybavení sauny je tvořeno kombinací světlého dřeva osiky a kontrastním použitím  dřeviny cedru.

 Vytápění sauny je řešeno kvalitním topidlem německého výrobce EOS  modelem  ThermoTec S a  regulace ovládání sauny  EOS EmoTec D.

 Realizace 2022, Rožmitál pod Třemšínem

Fotogalerie:

Fotogalerie:

Interiérová finská sauna s prosklenou čelní stěnou

Obklad stěn sauny je proveden    dřevinou  kartáčovaného Thermo smrku, který je charakteristický hlubokým reliéfem povrchu a příjemnou vůní tepelně upraveného dřeva. Interiér sauny je vyroben z dřeviny thermo olše, která barevně vhodně doplňuje obklady stěn. Podsvícení opěrek  zad  je řešeno pomocí led pásku.

 Sauna je vyhřívaná  nerezovým topidlem Harvia The Wall s ovládáním pomocí nástěnného dotykového displeje Harvia Xenio s možností vzdáleného ovládání  sauny pomocí chytré aplikace v mobilním zařízení. 

Realizace 2022, PRAHA

Venkovní finská sauna s odpočívárnou vybavenou luxusním topidlem finského výrobce Harvia model Virta.

Vlastní sauna s odpočívárnou je umístěna v dřevostavbě s difuzně otevřenou konstrukcí stěn. Dřevostavba je obložena dřevinou sibiřského modřínu profil Rhombus a je ošetřena voskovým olejem. Přístup do dřevostavby je řešen terasou kolem přírodního ochlazovacího jezírka. Teresa je včetně nosné konsrukce opět vybudovaná z dřeviny sibiřský modřín a ošetřena voskovým olejem.

Interiérový obklad stěn sauny je proveden dřevinou kartáčované thermo olše , interiér sauny z africké vrby Abachi , podsvícení opěrek zad a přední hrany lavice pomocí led pásku s možností nastavení barvy pro vytvoření požadované atmosféry v sauně. Příjemným prvkem je výhled ze sauny do prostoru zahrady. Velikost okna je navržena tak, aby okno zároveň poskytovalo soukromí saunujícím se osobám.

Ozvučení sauny je řešeno bluetooth modulem rakouského výrobce Sentiotec.

Nadstandardním prvkem této sauny je použití topidla Harvia Virta s prémiovým černým lakem.

Realizace 2021, Hradec Králové

Fotogalerie:

Fotogalerie:

Designová interiérová Bio Sauna s velmi kvalitní technologií vytápění a ovládání sauny

Obklad stěn sauny je proveden speciálním velkoplošným materiálem SaunaPly, v provedení exotické dřeviny Wenge od rakouského výrobce RoHol.

Interiérové vybavení sauny je zhotoveno z africké dřeviny Abachi a africké vrby.

Specialitou konstrukce  této sauny jsou skryté  konzole lavic, které umožnily bezpodpěrové osazení lavic v sauně.

 Luxusním doplňkem je hvězdné nebe zakomponované do stropu sauny. Hvězdné nebe je vyrobeno z optických  vláken, zdrojem  světla je speciální optický projektor.

 Zvláštností této sauny je skryté nerezové saunové topidlo  německého výrobce EOS včetně  dotykové regulace s designovým skleněným panelem EOS Emos style.

Realizace 2021, Praha Velká Chuchle

Luxusní interiérová finská sauna

Vnitřní a vnější obklad stěn sauny je proveden luxusní dřevinou kanadského červeného cedru, která je charakteristická svojí výraznou a nezaměnitelnou vůní a typickým cedrovým zbarvením. Interiér sauny je vyroben z dřeviny Abachi. Tato dřevina díky své velmi malé hustotě dřevních vláken při styku s pokožkou nepálí, podsvícení opěrek zad je řešeno pomocí led pásku s možností nastavení barvy pro vytvoření požadované atmosféry v sauně.

Tato sauna je vybavena policemi pro uložení saunových doplňků ve stejném designu a materiálu jako vnitřní a vnější obklad stěn.

Vytápění sauny je řešeno pomocí špičkového a designového topidla německého výrobce EOS modelem Herkules S25 black edition. Regulace je řešena designovým skleněným panelem EOS Emos style opět v černé barvě s možností vzdáleného ovládání sauny pomocí EOS SBM App modulu pomocí mobilního zařízení.

Ozvučení sauny je řešeno bluetooth modulem rakouského výrobce Sentiotec.

Realizace 2021, Brno

Fotogalerie:

Fotogalerie:

Venkovní finská sauna s odpočívárnou, vhodně doplňující prostor terasy

Vlastní sauna s odpočívárnou je umístěna v dřevostavbě s difuzně otevřenou konstrukcí stěn. Dřevostavba je obložena dřevinou sibiřského modřínu, profil Rhombus a je ošetřena voskovým olejem Osmo Patina.

Obklad stěn sauny je proveden dřevinou severského smrku , interiér sauny z africké vrby Abachi , podsvícení opěrek zad pomocí led pásku s možností nastavení barvy pro vytvoření požadované atmosféry v sauně. Příjemným prvkem je výhled ze sauny do prostoru zahrady.

Prostor odpočívárny a sauny je dovybaven kontrastními černými doplňky: panty, madly, vypínači , zásuvkami a světly. Tepelnou pohodu v odpočívárně zajišťuje tepelný konvektor taktéž v černé barvě.

Sauna je vyhřívaná nerezovým topidlem Harvia The Wall s ovládáním na plášti.

Realizace 2021, Říčany

Prosklená finská sauna umístěná ve skalní dutině kokořínských kamenných útvarů

Obklad stěn sauny je proveden dřevinou severského smrku, která je doplněna o panoramatické prosklení čelní stěny  sauny bezpečnostním kaleným sklem.

 Interiérové vybavení sauny je tvořeno dřevinou Abachi.

 O vytápění sauny se stará topidlo finského výrobce Harvia legendárním modelem Cylindro se 120 kilogramy saunových kamenů s možností častého polévání pro dosažení parního nárazu.

Realizace 2020, Kokořínsko

Fotogalerie: